KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandtektik 9076383
*
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:54:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:08:34
1
250 kr
25/8 13:53:08
2
350 kr
25/8 13:57:04
1
Vinnande bud
25/8 14:00:52
2
450 kr
25/8 14:01:43
2
600 kr
25/8 14:40:24
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Blandtektik
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 16:08:34 | 1 | 250 kr |
25/8 13:53:08 | 2 | 350 kr |
25/8 13:57:04 | 1 | Vinnande bud |
25/8 14:00:52 | 2 | 450 kr |
25/8 14:01:43 | 2 | 600 kr |
25/8 14:40:24 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14